Лапароскопічна холецистектомія (лапароскопічне видалення жовчного міхура) – це сучасне, технологічне, більш складне оперативне втручання з використанням спеціального обладнання. За допомогою лапароскопії, в досвідчених руках і при хорошому оснащенні операційної, практично у 90-95% пацієнтів, можливо, видалити жовчний міхур, не вдаючись до великого розрізу черевної порожнини
Лапароскопічна хірургія – це сучасний напрям хірургії, що дозволяє виконувати операції на внутрішніх органах через проколи передньої черевної стінки без розрізів, як при традиційній хірургії органів черевної порожнини. За допомогою лапароскопічних методик можна виконувати практично будь-які операції на органах черевної порожнини, так само операції на органах малого тазу – гінекологічні операції.
Для проведення лапароскопічних втручань повинно бути спеціальне обладнання – це відеосистема, що включає в себе блок відеокамери з головкою камери, блок освітлення, монітор і власне сам лапароскоп, який являє собою трубку з лінзами всередині, до якої приєднується голівка відеокамери і оптиковолоконною кабель підсвічування. Власне сам лапароскоп і вводиться в черевну порожнину для отримання зображення на екрані монітора. Діаметр лапароскопа 5-10 мм.
Так само для проведення самих маніпуляцій в черевної порожнини використовуються спеціальні інструменти – це троакари, через які вводяться інструменти в черевну порожнину, різні інструменти (затискачі, ножиці, наконечник аспіратора-іригатора, що зшивають інструменти та ін.).
Ще для проведення лапароскопічної операції використовуються блоки подачі газу в черевну порожнину, блок для подачі і аспірації рідини, різного роду електрохірургічні блоки для заварювання і різання тканин.
• мінімальна травматичність втручання;
• швидкий відновлювальний період після операції;
• короткий термін перебування пацієнта в клініці (2-3 дні);
• як правило, немає необхідності застосовувати велику кількість медикаментів, в тому числі і сильнодіючих знеболюючих препаратів;
• косметичний результат операції;
• значно знижується ймовірність формування післяопераційних вентральних гриж
• патологія в системі згортання крові згортання крові;
• декомпенсовані захворювання внутрішніх органів;
• цукровий діабет, важкий перебіг;
• онкологічні захворювання;
• гнійно-запальні захворювання шкіри обличчя.
За допомогою електрохірургічного інструменту проводиться виділення жовчного міхура з ложа печінки, при цьому виділяється проток жовчного міхура і артерія. Виконується кліпування даних утворень спеціальними титановими кліпсами і відсікання жовчного міхура від його ложа. Далі місце операції ретельно промивається і осушують. У простір під печінкою встановлюється спеціальна трубочка 5 мм. (Дренаж), який видаляється, як правило через 1-2 дня. У деяких випадках дренаж не використовують. Далі жовчний міхур з каменями видаляється з черевної порожнини і ранки вшиваються косметичними швами.
Операція проводиться під загальним знеболенням. Пацієнт повністю спить і нічого не відчуває.
Робиться невеликий розріз шкіри над пупком до 2-3 см. Через який в черевну вводиться спеціальна голка (голка Вереша) і подається вуглекислий газ для того, щоб роздути живіт, щоб була можливість проводити маніпуляції.
Після накладення пневмоперитонеума (введення газу) першим вводиться спеціальна трубочка – троакар в область пупка, через яку вводиться лапароскоп. Проводиться огляд черевної порожнини, і далі встановлюються ще 2-3 спеціальних лапароскопічних інструменту через проколи 5-10 мм.
Вже, як правило, через 4-5 годин після операції пацієнтам дозволяється підніматися і ходити по палаті і пити воду. А на наступний день або через 2-3 дні пацієнти можуть залишати клініку для амбулаторного лікування.
Одне з правил сучасної хірургії звучить так – в разі виникнення значних труднощів при виділенні жовчного міхура (наявність кам’янистої щільності інфільтратів, виражене зрощення жовчного міхура з навколишніми тканинами, наявність зміненої анатомії в цій зоні) необхідний негайний перехід на відкриту операцію з виконанням звичайної холецистектомії. Тому, вчасно виконаний перехід на відкриту операцію, свідчить не про ускладнення, а про неможливість закінчити операцію лапароскопічно без можливого отримання травми навколишніх органів і запобігання негативним наслідкам поле операціі.Но потрібно сказати, що з кожним роком розвиток технологій, отримання більшого досвіду, дає можливість значно знизити кількість операцій з переходом до відкритої хірургії, так, же знижується і кількість протипоказань для проведення даного роду втручань. Як і перед будь-якою операцією, необхідно провести повне обстеження, щоб мінімізувати ризики можливих ускладнень і при наявності виявленні супутньої патології провести передопераційну підготовку. Перелік необхідних обстежень можна побачити в розділі “для пацієнтів“
Лапароскопічної хірургією я займаюся з 2001 року. За цей період освоєно безліч різних видів лапароскопічних втручань, починаючи з лапароскопічної холецистектомії (видалення жовчного міхура) і апендектомії (лапароскопічне видалення червоподібного відростка) і до найскладніших оперативних втручань при хірургічному лікуванні морбідного ожиріння (рукавна резекція шлунка, різні варіанти шунтування шлунка, бандажування шлунка ) і багато інших. Мною освоєні і впроваджені в повсякденну практику операції на органах малого таза при гінекологічної патології. Мій особистий досвід лапароскопічних втручань – це понад 1000 операцій різного ступеня складності.
- Лапароскопическая пластика пупочной грыжи, грыжи белой линии живота, малых послеоперационных вентральных грыж
14 000 – 20 000 грн. Дополнительно оплачивается специальная сетка для этого вида операции (Prosed). Цена от 7 000 до 30 000 грн, герниостеплер 280 у.е
- Лапароскопическая холецистэктомия (удаление желчного пузыря)
19 500 – 23 500 грн
- Лапароскопическая аппендэктомия (удаление аппендикса)
19 500 грн
- Диагностическая лапароскопия
15 000 грн
- Лапароскопическое клипирование маточных труб (стерилизация)
20 000 грн