Як правило, часткове або повне видалення тканини молочних залоз відбувається при операції з приводу злоякісних утворень молочних залоз. При цьому відбувається не тільки фізична травма, але і психологічна. З’являються комплекси, пов’язані з відсутністю грудей. Це дуже заважає нормального життя, знижуючи її якість. На сьогоднішній день в пластичної хірургії є різні методи по реконструкція грудей і її відновленню.
При невеликих ділянках резекції тканини молочної залози, коли є дефіцит обсягу – можна використовувати введення аутологічного жиру (ліпофілінг або ліпографтінг грудей). Використовується власний жир, який забирається в різних місцях на тілі. Після обробки, за допомогою тонких трубочок (канюль) вводиться в місце з відсутньою обсягом. Потрібно від однієї до трьох процедур ліпофілінга, в залежності від обсягу дефіциту тканин.
Існує методика відновлення втраченої грудей за допомогою установки спеціальних тканинних експандерів Ця операція виконується в кілька етапів. На першому етапі під м’язи і шкіру вводиться спеціальний пристрій – тканинної експандер. Це силіконова камера зі спеціальним портом для пункції, яка встановлюється на строк від 2 до 4 місяців, в залежності від передбачуваного обсягу заповнення. Через два тижні після установки, за допомогою пункції в експандер вводиться рідина для його заповнення. Рідина наповнює експандер і при цьому він розтягує м’язи і шкіру і таким чином формує кишеню для установки в подальшому силіконового імпланту. Процедура введення рідини може повторитися один раз в 10-14 днів до тих пір, поки не створиться порожнину потрібного обсягу. Після цього виконується операція з видалення експандера і установка силіконового імпланту.
Потрібно відмітити, що етап з експандером потрібен не у всіх. Він використовується тільки в тих випадках, коли є значний дефіцит покривних тканин і неможливо відразу встановити імплант.
У деяких випадках установку силіконового імпланту проводять відразу, а для зміцнення покривних тканин на імплант під шкіру встановлюється спеціальний матеріал – дермальний матрикс Аллодерм. Це спеціальним чином оброблена людська шкіра, яка позбавлена антигенних властивостей і її основа це сполучна тканина. Установка Аллодерма потрібно для того, щоб поліпшити покривні властивості імпланту і не викликати пролежні на шкірі (погано загоюються рани).
Після установки імплантів пацієнтка, через 2 – 3 тижні може повернутися до звичайного життя. Протягом 2 місяців рекомендується носіння спеціального еластичного підтримує трикотажу.
• Не здійснювати підйом рук вище рівня плечей;
• не піднімати тяжкості;
• уникати важких фізичних навантажень.
• Можливий розвиток запалення навколо експандера або імпланта, яке може зажадати його видалення і після стихання запалення проведення повторної установки.
• Деформація грудей за рахунок формування грубої сполучнотканинною капсули навколо імпланта, що проявляється появою ущільнення і деформації грудей.
• Можливо, розвиток пролежнів або погано гояться ран, за рахунок поганого харчування покривних тканин, особливо у пацієнток перенесли променеву терапію.
• Різного роду ускладнення частіше зустрічаються у хворих з діабетом і жінок, що палять.
Видалені груди - це не вирок, це всього лише етап в житті, яку можна налагодити, використовуючи сучасні підходи пластичної хірургії !!!