Підтяжка грудей (мастопексія) з установкою імплантів – це поєднана естетична операція, метою якої є корекція форми, обсягу і розміру грудей. Операція складається з двох етапів – перший це підтяжка грудей одним з методів, і другий етап це установка імпланту для корекції форми та об’єму грудей. Підтяжка грудей проводиться пацієнткам з птозом (опущенням) грудей, який часто виникати внаслідок годування грудьми, значного зниження маси тіла, втрати еластичності шкіри і при вікових змінах.
Коли у пацієнтки є птоз молочних залоз залозистий або шкірний, з опущеним сосково-ареолярную комплексом різного ступеня. Найкращий результат операції можна очікувати у пацієнток з невеликим птозом залози, зі збереженим тонусом шкіри і трохи зменшеним об’ємом тканин залози. Використовуючи різні методики мастопексії (підтяжки) можна виконати корекцію практично будь-який грудей, але якщо є гіпертрофія тканин, тобто збільшений обсяг, то виконується операція мастопекціі з редукцією (зменшенням обсягу) молочних залоз – редукційна маммопластика. У разі нестачі обсягу тканин залози або бажанні пацієнтки збільшити обсяг, мастопексия може поєднуватися з установкою імплантів або проведенням процедури ліпофілінгу (збільшення об’єму залози за рахунок власного жиру).
Проведення підтяжки різних зон можуть проводитися як етапи однієї операції – кругової підтяжки обличчя, так і може виконуватися підтяжка кожної з цих зон ізольовано. Для отримання максимального омолоджуючого ефекту, підтяжка обличчя може доповнюватися виконанням пластики носа, блефаропластики, пілінгу, корекцією губ, видалення грудочок Біша, або іншими процедурами
Все починається з первинної консультації. Пацієнтка і хірург повинні обговорити можливий бажаний результат, і так само обговорити всі можливі варіанти пластики грудей. Так само проговорюються всі можливі особливості перебігу післяопераційного періоду. Пластичний хірург детально роз’яснює усі особливості виконання обраного варіанту пластики, особливості розташування рубчиков і особливості післяопераційної реабілітації.
Далі проводиться обов’язкове обстеження пацієнтки. Воно включає в себе виконання аналізів крові, УЗД молочних залоз або мамографія, ЕКГ, флюорографія, консультація гінеколога, і при необхідності, додаткові консультації профільних фахівців.
За 5 днів до операції, пацієнтка повинна припинити прийом препаратів, таких як антикоагулянти, аспірин, вітамін Е, антиагреганти, які можуть посилювати кровоточивість під час операції. В обов’язковому порядку, необхідно повідомити пластичного хірурга і анестезіолога про можливу непереносимості будь-яких лікарських препаратів, і особливості зі здоров’ям, про які пацієнтка, може бути, забула вказати на первинній консультації.
Операція з підтяжки грудей може проводитися як під місцевим знеболенням, при невеликих коригувань, так і під загальною анестезією. До операції хірург виконує розмітку шкіри для планування розрізів і виконується обов’язково фотодокументування. У процесі корекції виконується висічення надлишкових шкірних клаптів з перенесенням ареоли на нове місце з ремоделюванням обсягу молочних залоз. Розрізи, найчастіше, виконується навколо соска, або з додатковим вертикальним розрізом або перевернутим розрізом у вигляді букви Т. В деяких ситуації, при нестачі обсягу молочних залоз, встановлюються силіконові імпланти.
Тривалість операції від 1,5 до 3 годин в залежності від варіанту корекції. Після операції протягом 1-2 дня пацієнти знаходяться в клініці. Після операції необхідно носити компресійну білизну протягом 1 2 місяців. Остаточний результат операції може бути оцінений через 2-3 місяці. Шви видаляють на 10-12 добу.
В післяопераційному періоді може бути зниження чутливості, набряклість тканин і невелика асиметрія, обумовлена набряком тканин. Надалі ці прояви йдуть. У період до 2-х місяців рекомендується обмеження фіз. навантажень, особливо навантажень на верхній плечовий пояс. Остаточне формування рубців відбувається в терміни від 6 до 9 місяців і за цей період рубці стають малопомітними.
Неодмінно потрібно сказати, що мастопексия або підтяжка молочних залоз, достовірно не призводить до розвитку будь-яких пухлинних захворювань молочних залоз, так само не впливає на проведення в подальшому УЗД, мамографії, лікарських оглядів. Як і всім жінкам, пацієнткам після мастопексії, необхідно проводити профілактичні огляди з виконання УЗД або мамографії 1 раз в рік.
Необхідно так само сказати, що остаточний результат після операції залежить не тільки від майстерності пластичного хірурга, але від правильного виконання всіх необхідних рекомендацій в післяопераційному періоді.