Якi вони, красиві жіночі груди? Велика або маленька, все це не так вже й важливо для естетичного сприйняття грудей. Комусь подобається невеликі груди, комусь великі, але ось форма, розмір, колір ареоли грають значно більшу роль у формуванні сексуальної привабливості жіночих грудей. І навіть невеликі дефекти сосково-ареолярную комплексу, можуть стати причиною багатьох естетичних проблем. Тому корекція форми соска і ареоли є досить частою процедурою в естетичної хірургії, яку я з успіхом проводжу.
Втягнуті соски найчастіше є результатом недорозвинення проток молочної залози, які через малу довжину просто підтягують сосок всередину залози. Іноді буває рубцеве вкорочення проток, через перенесеного маститу, або після видалення частини тканин молочної залози. Глибоко втягнутий сосок в тканину молочної залози, може інфікуватися, і ставати джерелом запалення і можливих злоякісних процесів.
Корекція втягнутих сосків проводиться під місцевим знеболенням. Суть операції полягає в перетині рубцевих тяжів або коротких молочних проток, що втягують сосок. Для корекції втягнутого соска, як правило, потрібно 20-30 хвилин, і дана проблема буде вирішена. Але слід сказати, що даний тип операцій краще виконувати після того, як жінка вже годувала грудьми, так як при розтині молочних проток годування грудьми може стати проблемним.
Альтернативою операції для родили пацієнток, і бажаючих надалі годувати дитину, може бути безоперационная вакуумна корекція, що припускає носіння спеціальної вакуумної накладки на сосок, яка поступово витягує його назовні. Але, на жаль, дана методика не має високою результативністю.
Що ж робити, якщо є занадто великі ареоли? Жіночі груди виглядає красиво, коли розміри соска, ареоли і самої молочної залози пропорційні. Занадто великі ареоли псують акуратні груди, але на щастя, з цією проблемою можна впоратися за допомогою пластичної хірургії.
Корекція великих ареол не складає великої проблеми, це косметичний дефект, і щоб зменшити їх розміри, необхідно тільки бажання пацієнтки. Операція по зменшенню сосково-ареолярного комплексу може бути як самостійною процедурою, так і може входити в комбінацію з іншими операціями на грудях (збільшення грудей імплантами), так само може поєднуватися з підтяжкою грудей (мастопексія), або зі зменшенням об’єму грудей (редукційна маммопластика) . Причому лактація після операції не пов’язаної зі зменшенням (редукцією) молочних залоз, зберігається в повному обсязі.
Подовжені соски можуть бути вродженою або набутою проблемою. Найчастіше корекція сосків виконується під час операції з підтяжки або зменшення грудей, але іноді може виконуватися і як самостійна процедура. При корекції довжини соска, іноді досить усікти верхівку соска і вшити рану, і вже груди виглядають гармонійно і красиво.
Надмірно широкий або «товстий» сосок може бути скоректований, шляхом викроювання з нього трикутних клаптів з наступним зшиванням. Рана після операції заживає швидко, а отриманий результат зберігаються на все життя./p>
У ситуації, якщо одна ареола більша за іншу, пластичний хірург виконує корекцію сосково-ареолярного комплексу тільки з одного боку для відтворення симетрії. При вродженою чи набутою амастіі (відсутність соска і ареоли), проводяться реконструктивні втручання, в ході яких сосок формується зі шкіри грудей, а для відтворення ареоли використовують «підходящу» за кольором і структурі шкіру з малих статевих губ, або для створення ареоли можна використовувати татуаж .
У деяких випадках проводиться реконструкція-відтворення соска після проведеної операції мастектомія. З цією метою проводиться реконструкція соска з навколишніх тканин.