Корекція рубців

Корекція рубців

Корекція рубців

Рубці – це проблема, досить актуальна для багатьох людей. Рубці можуть виникати практично при будь-якому пошкодженні цілісності шкірних покривів, і в тому числі після хірургічних втручань. Індивідуальні особливості загоєння, несприятливі умови формування рубця, неправильно накладені шви, досить часто призводять до формування грубих, некрасивих рубців, які заподіюють естетичний і психологічний, а іноді і функціональний дискомфорт. Корекція рубців може виконуватися як під місцевою анестезією, так і під наркозом

Етапи загоєння рани і формування рубців.

Нормальне загоєння рани, є складним і багатоетапним біологічним процесом. Загоєння рани проходить кілька стадій, змінюючи одна одну, але в той же час інколи поєднуються. Перша стадія – це запалення, далі очищення рани, далі грануляція і епітелізація. За нею йдуть стадії формування рубця – це стадія «молодого» рубця, далі освіту «зрілого» рубця і остаточна трансформація. Фізіологічний процес формування рубця може бути порушений деякими причинами: надмірне натягнення країв рани, запалення і нагноєння в рані, особливо імунної реакції організму,вплив ендокринних факторів і спадкова схильність. У цих ситуаціях замість звичайного нормотрофіческая рубця може сформуватися підноситься над шкірою або навпаки запалий рубець, а ще в гіршій ситуації – це формування келоїдних рубців. Келоїдних рубець – це патологічний рубець, який має нерівну, зморшкувату форму, значно підноситься над шкірою, наползающий на поверхню шкіри поруч, постійно зростаючий, що зудить, який доставляє значний дискомфорт.

Потрібно обов’язково знати і пам’ятати, що якщо на тілі людини утворився рубець, то це, на жаль вже назавжди. Тому, якщо хтось, обіцяє Вам повністю позбутися від рубця, то це або проста безграмотність, або дешевий трюк, щоб заманити Вас. Як правило, при корекції рубців, мова йде фактично про поліпшення деяких візуальних і функціональних характеристиках рубця, таких як:

Зменшення ширини рубця, що дозволяє зробити рубець менш помітним. У деяких частинах тіла ця задача може вирішуватися більш просто, але в інших місцях, де є значна натяг шкіри, і відсутня можливість одномоментної корекції рубця, може бути необхідне проведення багатоетапної корекції з використанням різних технік.

Корекція гіпертрофічних рубців, часто, вимагає не тільки їх простого висічення, але в деяких ситуаціях, складної  Z – пластики для зміни вектора натягу рубця. Це дозволяє знизити натяг на краю рани і тим самим поліпшити умови загоєння рани і якість рубця.

Для корекції великих рубців, іноді використовується метод дермотензії; тобто розтягнення прилеглих до рубця тканин з метою подальшого видалення рубця і закриття розтягнутої, підготовленої шкірою. Дана методика використовується в тих випадках, коли явно не можливо закрити рану або посічений рубець навколишніми тканинами.  Метод дерматензіі заснований на установці під шкіру поряд з рубцем спеціального тканинного еспандера, який поступово наповнюється рідиною і поступово розтягує шкіри. Після формування достатнього шкірного клаптя, виконується висічення рубця і його закриття сформованим шкірним клаптем

Потрібно пам’ятати, що повне формування рубця відбувається в період від 6 до 9 місяців і дуже залежить від індивідуальних особливостей шкіри, від характеру травми і локалізації рани, так само способу і часу закриття рани і догляду за раною в періоді загоєння. Необхідно обов’язкове спостереження хірурга, в період формування рубця, для раннього виявлення формування патологічного рубця і при необхідності ранньої корекції.

Способи корекції рубців:

• ін’єкційні методики (введення в рубець препаратів, що поліпшують стан рубця);
• медикаментозна корекція;
• різні види шліфування рубця;
• метод дерматензіі;
• хірургічна корекція:
• введення препаратів на основі гіалуронової кислоти;
• липофилинг або ліпографтінг;
• косметологические воздействия.
• лазерная шлифовка;
• применение технологии нидлинга с проведением нанолипофилинга и PRP

Вибір методики по корекції рубця

Корекція рубців може виконуватися як під місцевою анестезією, так і під наркозом. Вибір виду знеболення узгоджується з хірургом і анестезіологом. Тривалість хірургічної корекції залежить від розміру рубця та обраної оптимальної методики, і займає від 20 хв. до 2 годин. Операції можуть виконуватися як амбулаторно, так і з госпіталізацією на 1-2 дня в клініку. Остаточний результат операції, можливо, оцінювати через 6-9 місяців.

Вибір методики по корекції рубця залежить від локалізації, вираженості, а так само інших характеристик рубця.

Різновиди рубців

Для адекватної корекції рубців, необхідно чітко визначитися з видом і стадією рубця.

Атрофічний рубець

Атрофічні рубці часто формуються як результат опіків або шкірних захворювань (віспа, акне, розтяжки і ін.) Атрофічні рубці характеризуються тонкою шкірою, трохи втиснула або втягнутою поверхнею. Атрофічні рубці ніколи не виступають над поверхнею здорової шкіри. Як правило, вони більш світлого кольору, ніж навколишня шкіра. У деяких ситуаціях, атрофічний рубець може бути яскраво-рожевого кольору, за рахунок склерозованих капілярів.

Нормотрофіческій рубець

Нормотрофіческій рубець – це успішний результат формування рубця. Як правило, рубець формуються врівень з поверхнею шкір, не викликаючи деформації шкірних покривів і навколишніх тканин. Даний тип рубця плоский, практично завжди не відрізняється за кольором від навколишніх тканин. У хірургічної корекції даний тип рубців не вимагає.

Гіпертрофічний рубець

Гіпертрофічні рубці часто, з’являються після глибоких опіків і проблем з загоєння рани. Ці рубці можуть мати вигляд тяжів, що піднімаються над поверхнею шкіри у вигляді валиків. Найчастіше, гіпертрофічні рубці, м’які, рухливі і безболісні. Підхід до лікування гіпертрофічних рубців суто індивідуальний.

При підозрі на те, що формується гіпертрофічний рубець, можна використовувати різні фізіотерапевтичні впливу, спеціальні гелі або мазі і застосування ін’єкційних методів лікування, і застосування, через 6-9 місяців, при необхідності, хірургічних методів корекції.

Келоїдний рубець

Келоїдний рубець ;формується, як результат індивідуальних патологічних змін при формуванні рубцевої тканини. Келоїдні рубці, часто, мають різні розміри і форму, часто не збігаються з лініями хірургічного розрізу або лінії травматичного пошкодження.

Формування рубця починається з невеликого ущільнення, у вигляді вузлика, який потім швидко зростає, і збільшуються в розмірах, при цьому зберігається схильність до зростання протягом тривалого періоду. Утворення келойдного рубця супроводжується відчуттям печіння, свербіння, хворобливості і напруги тканин. Поверхня такого рубця різко відмежована від здорової шкіри. Рубець по виду блискучий, опуклий, має синюшний або червоний відтінок. Підхід до Процесу лікування келоїдних рубців тривалий і вимагає зваженого підходу в кожному конкретному випадку. Келоїдні рубці досить складно піддаються лікуванню і навіть на сучасному етапі розвитку медицини, залишаються великою проблемою. Дані літератури свідчать, що навіть при грамотному і сучасний підхід до лікування келойдних рубців, в 30% випадків може бути рецидиви.

У своїй практиці, для корекції рубців, я використовую комплексний підхід. Я застосовую різні види терапевтичного впливу, ін’єкційні методики, і хірургічні підходи до корекції. Але найчастіше це поєднання методів. Комплексний підхід дозволяє отримувати максимальний результат корекції.

Запис на консультацію


Уважно заповніть форму запису на консультацію, що б уникнути втрати або неточності інформації


ЗАПИСАТИСЯ

Вартість послуг Корекція рубців

Название процедурыСтоимость
Абдоминопластика полнаяот 95 000 до 130 000 грн
Мини абдоминопластика55 000 – 85 000 грн
Липомоделирование живота (передняя брюшная стенка) спортивный живот45 000 - 55 000 грн
Липосакция (поясница, бедра, голени, спина, плечи)от 26 000 до 30 000 грн.
Липосакция внутренней поверхности бедер20 000 - 30 000 грн
Липосакция подлопаточной области, верхней части спины22 000 грн
Липосакция зоны «галифе»22 000 – 26 000 грн
Удаление жирового горба (климактерический горб) – липосакция20 000 - 26000 грн
Хирургическая подтяжка ягодиц75 000 – 90 000 грн
Брахиопластика (подтяжка задней поверхности плеча)25 000 грн
Пластика внутренней поверхности бедер (подтяжка бедер)35 000 – 65 000 грн
Протезирование ягодиц имплантами (глютеопластика)4500 - 5000 евро
Круропластика (пластика голеней имплантами)4000 евро
Липофилинг (липомоделирование) голеней45 000 грн
Липомоделирование ягодиц (увеличение ягодиц собственным жиром, коррекция контуров)45 000 грн
Липофилинг кистей рук (омоложение кистей рук собственным жиром)17 000 грн
Лечение патологических рубцов (консервативное)800 - 2000 грн
Хирургическая коррекция патологических рубцовот 550 грн за 1 см
Технология J-plasmaот 1600 Евро