Трофічна виразка

Головна Флебологія Трофічна виразка
Трофічна виразка

Трофічна виразка

Трофічна виразка– це так важко загоюються дефект шкірних покривів, що виникає внаслідок порушення кровообігу. Близько 70% займають венозні трофічні виразки на нижніх кінцівках. Виникнення трофічних виразок на тлі варикозного розширення вен з поєднанні хронічним порушення венозного відтоку, розвивається в більшості випадків, так само бувають трофічні виразки на тлі перенесеного тромбозу глибоких вен, коли розвивається посттромбофлебітичний синдром.

Лікування трофічної виразки

Лікування трофічної виразки– це тривалий процес, який в себе включає безліч компоненов лікування

Типова локалізація виразки при варикозної хвороби в області внутрішньої поверхні гомілки (при ураженні в системі великої підшкірної вени) і зовнішній поверхні гомілки (при ураженні в системі малої підшкірної вени). Виразки не часто бувають великих розмірів і при огляді завжди візуалізуються варикозні вени.

Основні види лікування трофічних виразок

Трофіческая виразка є проявом вираженого венозного і лімфатичного відтік, і лікування повинно бути комплексним:

• Необхідно носіння компресійного трикотажу
• Місцевий вплив на виразку
• Хірургічні методи лікування варикозної хвороби
• Консервативні методи лікування
• Основне завдання при лікуванні трофічних виразок – це усунення застою венозної крові!

Рекомендації пацієнтам

• Щоденні прогулянки 30-40 хв.
• Постійне носіння компресійного трикотажу.
• Підбір компресійного трикотажу повинен здійснювати флеболог.
• Постійне спостереження флеболога
• Рекомендується уникати відвідування сауни, лазні.
• Необхідно раціональне харчування з переважанням білкової і рослинної їжі з низьким вмістом вуглеводів.
• Дотримуйтесь гігієни.

Причини формування трофічних виразок

Головною причиною формування виразок є венозний рефлюкс, тобто зворотний патологічний потік крові, який в свою чергу призводить порушення відтоку венозної крові від нижніх кінцівок. Це призводить до застою крові і підвищення тиску в венах нижніх кінцівок, збільшується набряк, погіршаться мікроциркуляція, відбувається пропотеваніе клітин крові і плазми через судинну стінку, це призводить до розвитку запалення в шкірі з подальшим порушенням харчування шкіри і м’яких тканин.

А порушення харчування шкіри призводить дорозвитку венозної екземи, дерматиту, гіперпігментації, ліподерматосклероза (ущільнення підшкірної клітковини) і в підсумку до появи трофічної виразки. Відсутність своєчасного лікування і мінімальна травма шкіри прискорюють процес появи виразки. Після появи спочатку невеликого виразкового дефекту, відбувається процес подальшої деструкції тканин, і виразка збільшується в розмірі. З’являється мокнути виразки, потім приєднується інфекція, і процес прогресує далі. При цьому можуть розвинутися тромбози вен, розвивається бешихове запалення. Відсутність своєчасного лікування трофічних виразок може призводити до ураження лімфатичної системи і розвитку слоновості, артритів, остеомієлітів, а іноді і сепсису зі смертельним результатом. Близько 3% трофічних виразок можуть піддатися злоякісного переродження.

Компресійне лікування

Компресійна терапія зменшує підвищення венозного тиску і зменшення дисфункції клапанів вен. З метою компресії використовуються спеціальні гольфи або панчохи 3 класу компресії. Використання компресійного трикотажу значно прискорює процеси загоєння виразок.

Метод пресотерапії або лімфодренаж

З метою процесів загоєння трофічних виразок можна додатково використовувати метод пресотерапії або лімфодренаж. До компрессионному лікування, так само відносять накладення цинк-желатинового чобітка або пов’язки Унна.

Використання даного виду пов’язок досить ефективно і не заважає пацієнтам зберігати працездатність. Даний вид лікування, може використовуватися, як самостійний спосіб у хворих, яким протипоказано до хірургічне лікування, а так само з метою зменшення розміру трофічної виразки на етапі підготовки до хірургічного лікування.

Місцеве лікування

Місцеве лікування передбачає перев’язки з різними препаратами антисептиками ранозагоювальні засобами. Місцеве лікування є одним з найбільш складних і важливих ланок в лікуванні венозних трофічних виразок і має проводитися з урахуванням перебігу ранового процесу.

Консервативні методи лікування

Використання консервативних методів лікування, так само є важливою ланкою в лікуванні виразок. При цьому доводиться призначати різні види препаратів, що мають венолімфотонізірующім дією, поліпшує мікроциркуляцію, протизапальні засоби, антигістамінні, вітаміни і мікроелементи.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування трофічних виразок направлено на усунення патологічного венозного кровотоку і застою крові. Так само використовуються різні види шкірних пластик для закриття дефектів шкіри. Хірургічне лікування завжди повинно проходити на тлі комплексного підходу, в який включені компресійне лікування, медикаментозне лікування і місцевий вплив на виразки.

Використання PRP-технології в хірургії - флебології

Значна і до кінця повністю не вирішена проблема лікування трофічних виразок змушує хірургів шукати більш досконалі методи лікування. З появою і впровадженням інноваційних технологій, відомої як PRP-технології в лікуванні хронічних трофічних виразок і довго не загоюються ран, з’явилася можливість поліпшити і прискорити процеси репарації тканин. «PRP-технологія» потужний стимулятор регенерації тканин.

Суть методу «PRP-технології» полягає в отриманні з власної крові пацієнта плазми, збагаченої тромбоцитами і подальшого введення багатою тромбоцитами плазми в область трофічних порушень шкіри. У тромбоцитах містяться чинники зростання, фактори стимуляції утворення мікросудин, які стимулюють природні процеси регенерації шкіри. В результаті застосування даної технології усувається запалення, поліпшується метаболізм в тканинах і в результаті відбувається відновлення тканин. Застосування даного методу значно прискорює період загоєння виразок. Ну, треба пам’ятати, що даний метод використовується тільки в комплексі з іншими методами лікування трофічних виразок.

Показання використання PRP-технології в хірургії

  • Венозні трофічні виразки;
  • Трофічні виразки при хронічній ішемією кінцівки;
  • Облітеруючі захворювання нижніх кінцівок;
  • Довго незагойні рани;
  • Діабетична стопа;
  • Корекція рубців.

Запис на консультацію


Уважно заповніть форму запису на консультацію, що б уникнути втрати або неточності інформації


ЗАПИСАТИСЯ

Вартість послуг Лікування трофічної виразки

Название процедурыСтоимость
Флебэктомия с использованием сосудистого лазера (ЭВЛК) + минифлебэктомия на одной ноге17 500 - 19500 грн
Минифлебэктомия (удаление вен из микропроколов и разрезов) на одной ноге10 000 – 17 500 грн
Склерозирование ретикулярных вен и сосудистых звездочек3 000 грн / процедура (нога). Последующие процедуры - 2000 грн / одна нога. Компрессионные чулки 2600 грн.
Склерозирование вен при варикозеот 3500 до 5000 грн за первый сеанс одна нога. Повторные сеансы 2000 грн за одну ногу. Компрессионные чулки 2600 грн
Лазерная коагуляция сосудистых звездочек, сосудистой сеточки, купероза400 грн – 3 000 грн
Прессотерапия1 сеанс от 200 грн + набор белья 100 грн
Подбор компрессионного трикотажа60 грн
Компрессионный трикотажа2 500 - 2 900 грн