Склеротерапія

Склерозування вен

Головна Флебологія Склеротерапія
Склеротерапія / Склерозування вен

Склеротерапія

Склерозування вен

Склеротерапія або Ссклерозування вен – є одним із сучасних малотравматичних методів лікування варикозу. Склеротерапія використовується як для лікування варикозних розширених вен , так і для видалення судинних зірочокта сіточок (телеангіоектазії)

Суть методики склерозування

Суть методики склерозування полягає у введенні спеціальної речовини – склерозанта, в просвіт вени за допомогою голки катетера при великих варикозних вузлах, або тонкої голки 32 G при проведенні микросклеротерапии судинних зірочок. Введення склерозанта викликає пошкодження внутрішньої оболонки вени і призводить до запалення вени з подальшим склеюванням стінок вени і подальшого розсмоктування судини. Іноді для проведення склеротерапії використовується ультразвуковий апарат, з метою візуалізації глибоко розташованих приток і венозних коммуникантов.

Перебіг після склеротерапії

• Можлива поява синців в місцях ін’єкцій, які, як правило, зникають через 7 днів.
• Поява гіперпігментації – це поява коричневого відтінку шкіри по ходу склерозованих вен. Проблема виникає не так часто, але іноді бувають, навіть не дивлячись на досвід флеболога. Виникнення гіперпігментації на шкірі іноді уникнути неможливо, особливо при роботі з великими венами. Колір шкіри після гіперпігментації відновлюється через 2-3 міс.

Метінг – це поява дрібних судинних сіточок навколо склерозованих вен або судинних зірочок. Метінг найчастіше пов’язаний з реакцією шкіри на місцеве введення препарату. Передбачити і профілактувати поява метінга неможливо. Найчастіше метінг зникає самостійно протягом 6 місяців.

Можливі ускладнення

Епідермоліз– це пошкодження шкіри в місці введення препарату у вену. Причина епідермоліз може бути розрив капілярів з попаданням склерозирующего речовини в шкіру, або перетікання склерозирующего речовини з венули в артериолу з порушенням харчування ділянки шкіри. При епідермолізе розвивається некроз верхнього шару шкіри, по Це щось подібне до поверхневий опік. Епідермоліз не приводить великих неприємностей і завершується повною епітелізацією рани без сліду.

Флебіта розвивається запалення вени, в яку вводився склерозант. Найчастіше розвивається через порушення компресії вени білизною. Вимагає додаткового консервативного лікування
Тромбоз глибоких вен (Флеботромбоз)зустрічається рідко

Видео Склеротерапия

Існує кілька видів склеротерапії або склерозування вен.

Склеротерапія рідким склерозанта

У вену вводиться рідкий розчин склерозанта в певній концентрації необхідної для склеювання певного діаметра вени.

Пінна склеротерапія (Foam-form)

Цей різновид склеротерапії є найбільш ефективною в порівнянні з рідинним методом (склерозант вводиться в рідкому вигляді без спінювання). Принциповою особливістю даного методу є отримання пінного розчину, що складається з склерозанта і повітря.

Після отримання даної форми склерозанта, проводиться введення його в просвіт вени. Піна швидко поширюється по судині, видаляючи з просвіту вени кров, при цьому збільшуючи площу зіткнення склерозанта з поверхнею судини. При цьому здійснюється ефективний вплив на внутрішню поверхню вени. Недолік даного методу – не можна вводити більше 10 мл. пінної форми. Тому даний вид склерозування, при необхідності може бути доповнений введенням рідкої форми препарату.

Мікросклеротерапія

Метод використовується для склерозування судинної сіточки і зірочок (телеангіоектазій). З цією метою використовується або пінна, або рідка форма препарату, який вводиться в просвіт судин найтоншої голкою. Виконується послідовне введення склерозанта, починаючи з більших судин, що живлять телеангіоектазії, і продовжується введення в усі інші судинні зірочки. Для кращої візуалізації судин в своїй роботі я використовую спеціальний апарат VeinLite, який допомагає візуалізувати приховані притоки вен і полегшує отримання результату.

Як проводиться склеротерапія?

Процедура склерозування проводиться амбулаторно. Весь сеанс склерозування може займати від 15 хвилин до години, це залежить від ступеня ураження кінцівки варикозом.

Після виконання склерозування вен в обов’язковому порядку на місця введення препарату накладаються тиснуть пов’язки, які повинні викликати здавлення просвіту вени і поліпшити процес злипання стінок вен. Потім зверху на ногу надівається спеціальний компресійний трикотаж – це компресійний панчіх або спеціальний еластичний бинт. Відразу після процедури пацієнт повинен прогулятися протягом 30-40 хв. Далі можна сідати і їхати. Після склерозування необхідно протягом 2-3 днів перебуває в компресійному білизна постійно, а потім одягати його в денний час ще протягом 5-7 днів. Після склеротерапії та протягом 10 днів не рекомендується відвідувати сауну, приймати гарячу ванну і відвідувати тренувальні зали.

Склерозування – це етапний процес і за одну процедуру вирішити всі проблеми найчастіше неможливо. Іноді потрібно від 2 до 5 процедур склеротерапії. Інтервал між процедурами 10-14 днів.

Для проведення склеротерапії я використовую виключно зареєстровані на території України, безпечні склерозанти. Я застосовую для склерозування – Склеровейн, етоксісклерола, Фібровейна. Всі процедури проводяться тільки одноразовими витратними матеріалами в умовах стерильності. Я використовую найтонші голки розміром 32G, які мінімізують можливі неприємні відчуття. Під час проведення склеротерапії в деяких випадках, пацієнт може відчувати неинтенсивное пощипування або Подпеканіе по ходу судини, в який вводиться склерозант. Більшою мірою вираженість больових відчуттів, залежить від індивідуального больового порогу. Але найчастіше процедура практично безболісна.

Як підготуватися до склеротерапії?

Перед проведенням склерозування необхідно:

  • за 3 доби до процедури скасувати препарати, що містять аспірин, і інші ліки, що впливають на згортання крові;
  • напередодні склеротерапії не виконувати епіляції на ногах;
  • приходити на склеротерапію у вільній, зручному одязі і взутті;
  • від склеротерапії краще утриматися за 3 дні до місячних, під час місячних, і так само протягом 3 днів після.

Через 10-14 днів після проведення процедури необхідний візит до лікаря. Флеболог оглядає зони лікування і при необхідності, продовжується проведення наступного сеансу склерозування вен.

Запис на консультацію


Уважно заповніть форму запису на консультацію, що б уникнути втрати або неточності інформації


ЗАПИСАТИСЯ

Вартість послуг Склеротерапия

Название процедурыСтоимость
Флебэктомия с использованием сосудистого лазера (ЭВЛК) + минифлебэктомия на одной ноге17 500 - 19500 грн
Минифлебэктомия (удаление вен из микропроколов и разрезов) на одной ноге10 000 – 17 500 грн
Склерозирование ретикулярных вен и сосудистых звездочек3 000 грн / процедура (нога). Последующие процедуры - 2000 грн / одна нога. Компрессионные чулки 2600 грн.
Склерозирование вен при варикозеот 3500 до 5000 грн за первый сеанс одна нога. Повторные сеансы 2000 грн за одну ногу. Компрессионные чулки 2600 грн
Лазерная коагуляция сосудистых звездочек, сосудистой сеточки, купероза400 грн – 3 000 грн
Прессотерапия1 сеанс от 200 грн + набор белья 100 грн
Подбор компрессионного трикотажа60 грн
Компрессионный трикотажа2 500 - 2 900 грн