Що потрібно знати про блефаропластику

Що потрібно знати про блефаропластику

Що потрібно знати про блефаропластику: після консультації пацієнт повинен запам’ятати ряд основних відомостей, що стосуються очікуваного ефекту, власне операції, її результатів, процесу загоєння рани і відновлення після операції.

Блефаропластика: що це таке?

Пластика повік (блефаропластика) дозволяє видалити надлишок шкіри, жирової клітковини вік і мішки під очима. Можлива пластика як верхнього, так і нижнього століття. Блефаропластика дає виражений косметичний ефект, тому що очі – найбільш помітна частина особи. Операція дозволяє усунути провисає шкіру і виступаючу підшкірну жирову клітковину, які надають особі втомлений, виснажений вигляд (особливо це стосується пластики нижніх повік). Також, видаляючи надлишкові шкірні складки верхньої повіки, можна розширити поле зору.

Чого слід очікувати від пластики повік?

Вікові зміни шкіри обличчя призводять до провисання шкіри верхніх повік і поступового обмеження полів зору зверху і з латеральної сторони. Грижі жирової клітковини – часта причина вибухне ділянок століття, створюють враження їх набряку і мішків над і під очима. Пластика століття дозволяє видалити надлишок клітковини і шкіри. Також за допомогою блефаропластики можна усунути складки шкіри під нижніми століттями, але ліквідувати зморшки скроневого кута ока («гусяча лапка») не завжди можливо.

Чи можливо амбулаторне проведення операції або необхідна госпіталізація?

Процедуру проводять в амбулаторних умовах, тому що вона може виконуватися як під місцевою анестезією, так під внутрішньовенним знеболенням. Для блефаропластики досить комбінації місцевої анестезії з седативними і знеболюючими препаратами при необхідності. Як правило, дискомфорт викликає лише процедура введення місцевих анестетиків.

Яка тривалість процедури?

Тривалість операції становить 1-2 години. Після операції ви зможете поїхати додому, але вам буде потрібно супроводжуючий, який відвезе вас додому. Препарати, які вам будуть вводити під час операції, здатні викликати запаморочення, хиткість ходи і порушити орієнтацію в просторі. Фізичне перенапруження підсилює кровотечу і утворення синців, тому його слід уникати.

В якому віці проводять блефаропластику?

Проведення пластики повік можливо як у віці 30, так і 80 років. Процес старіння і ставлення до свого зовнішнього вигляду індивідуальні. Під час консультації лікар допоможе вам визначити доцільність операції і зробити правильний вибір щодо її методики.

Чи будуть хворобливі відчуття після операції?

Як правило, хворобливі відчуття після операції мінімальні. Рекомендується більше відпочивати і менше рухатися протягом 48-72 годин після операції. Це дозволяє зменшити дискомфорт і синці. Найчастіше, після операції, призначаються препарати, що володіють знеболюючим, протинабряковим і протизапальним ефектом. Які дозволяють мінімізувати неприємні відчуття після операції. Підняте положення голови під час сну в перші дні після операції зменшує набряк.

Як скоро можна буде повернутися до роботи і занять спортом?

Як правило, більшість пацієнтів повертаються до роботи на 4-5-у добу після операції. Помірні фізичні навантаження, такі як ходьба, вирішуються з 7-го дня після операції. До тривалих регулярних вправ, наприклад ходьбі на біговій доріжці, можна повернутися через 10 – 14 днів при нормальному перебігу післяопераційного періоду.

Через якийсь час буде помітний результат операції?

Результат помітний відразу після операції, але остаточний результат можна буде оцінити через кілька місяців.

Чи будуть очі виглядати природньо?

Мета пластики століття – поліпшити зовнішній вигляд. Після операції пацієнти виглядають такими, що відпочили, більш активними і молодими в рамках свого віку. Тому в цілому зовнішній вигляд буде абсолютно природним. Друзі та знайомі, безумовно, помітять зміни в вашій зовнішності, але, швидше за все, вони вирішать, що причина вашого омолодження – це результат, наприклад, хорошого відпочинку або зміни зачіски.

Як проходить загоєння?

Навіть якщо операція не зачіпала нижні повіки, після операції можуть бути невеликі синці і набряки під очима. Синці проходять, в середньому, протягом 7 днів після операції. Також характерний незначний набряк тканин, особливо помітний в області країв рани. Для прискорення загоєння слід щодня наносити ранозагоювальні мазі. Після операції нерідко виникає тимчасове ослаблення тонусу м’язів очі, очі можуть залишатися відкритими під час сну. У зв’язку з цим дуже важливо закладати зволожуючу очну мазь або зволожуючі краплі, щоб запобігти сухість і інфікування рогівки. Після закладання мазі можливе відчуття туману перед очима. Через кілька тижнів після операції іноді з’являється відчуття сухості очей. Це пов’язано з тим, що після усунення надлишку шкіри очі більшою мірою піддаються впливу пилу. Поступово ви адаптуєте до цього, але для прискорення процесу слід частіше моргати. Якщо після операції ви відчуєте себе кілька розбитим, не хвилюйтеся – це природно, тому що основні сили організму спрямовані на загоєння рани. Приймати душ і мити голову дозволяється вже через день після операції. Макіяж на повіки можна буде накладати через 7 днів після операції.

Які бувають ускладнення?

Найбільш насторожує симптомом є виражена біль в оці (не плутайте з хворобливістю в рані з скроневої сторони від ока, яка абсолютно природна і не становить загрози). Найчастіше біль в оці з’являється в перші 12-24 год після операції і пов’язана з кровотечею в порожнині очниці. Дуже важливо в такій ситуації відразу ж звернутися до лікаря. Якщо біль не проходить, існує ризик вираженого порушення зору. Як правило, такі кровотечі відбуваються на тлі прийому аспірину та інших НПЗЗ, наприклад аспірину, які підвищують ймовірність кровотечі.

Не слід боятися появи синців після операції. Найчастіше вони локалізуються під нижньою повікою під дією сили тяжіння. У зв’язку з цим необхідні відпочинок і обмеження фізичних навантажень в перші 2-4 дні після операції. У пацієнтів, що палять загоєння відбувається трохи довше, а синці з’являються частіше і довше розсмоктуються. Ви можете помітити зниження чутливості навколо ока, яке пройде безслідно. Досить рідко бувають алергічні реакції на препарати, які вводять при анестезії. Інфекційні ускладнення розвиваються вкрай рідко, тому що обладнання та інструменти ретельно стерилізуються, а в післяопераційний період застосовують краплі з антибіотиком.

Як довго триває ефект операції і чи потрібна буде повторна операція в подальшому?

Омолоджуючий ефект блефаропластики зберігається десятиліттями, але не забувайте про те, що операція не може запобігти природного старіння.

Как подготовиться к операции?

Перед операцією необхідно зробити ряд лабораторних аналізів і проконсультуватися з офтальмологом. За 5 днів до операції слід припинити прийом аспірину і його похідних, за 3 дні – виключити алкоголь і куріння. Куріння знижує інтенсивність кровотоку і тим самим уповільнює загоєння рани. Перед операцією слід добре виспатися і відпочити – це допоможе уникнути зайвої нервової напруги у зв’язку з операцією. Необхідно домовитися з кимось, хто зможе супроводжувати вас додому з клініки. Сідати за кермо після операції не рекомендується.

Звичайно ж, в статті описані загальні питання, що стосуються проведення блефаропластики. Але, як і в будь-якому іншому випадку, для уточнення всіх деталей операції у Вашому конкретному випадку, потрібна очна консультація у пластичного хірурга.