Лікування гриж живота

Ендоскопічна пластика гриж живота

Головна Загальна хірургія Лікування гриж живота
Лікування гриж живота

Лікування гриж живота

Лікування гриж / Пластика гриж

Грижі можуть формуватися при поєднанні декількох факторів, які сприяють появі дефектів у м’язово-апоневротическом шарі. Сприятливі фактори можна розділити на місцеві та загальні. До місцевих чинників відносяться: розширення і розтягнення природних отворів черевної стінки; вроджені дефекти передньої черевної стінки, які існують з самого народження і через які в наслідок формуються грижі; втрата еластичності тканин, внаслідок вікових змін або, як наслідок вродженої аномалії сої сполучної тканини; погано загоєні післяопераційні рани передньої черевної стінки, які призводять до дегенеративних змін в області формується рубця і як наслідок формування грижі; підвищений внутрішньочеревний тиск внаслідок ожиріння, асциту, або іншої патології. До загальних факторів відносяться: старший вік, обтяжена спадковість, особливості статури, підвищення внутрішньочеревного тиску при асциті, ожирінні, вагітності.

Грижа передньої черевної стінки

Грижа передньої черевної стінки — це патологічне випинання внутрішніх органів через дефект в черевної стінки.

Грижа складається з декількох елементів:

• грижової дефект (це те місце в черевній стінці, через яке відбувається випинання грижі);
• грижової мішок – це оболонки грижі, що складаються з очеревини, фасції;
• вміст грижового мішка (ті внутрішні органи, які виходять в грижової мішок).

Грижі черевної стінки – це одна з найпоширеніших хірургічних патологій, яка, вимагає своєчасного оперативного лікування. Грижі можуть зустрічатися в будь-якому віці. У чоловіків найбільш часто зустрічаються пахові грижі, а у жінок пупкові грижі.

Що впливає на появу гриж живота

Грижі можуть формуватися при поєднанні декількох факторів, які сприяють появі дефектів у м’язово-апоневротическом шарі.

Ускладнення при грижах

Одним з найбільш серйозних ускладнень гриж є обмеження, яке обумовлено раптовим здавленням вмісту грижового мішка в грижових воротах. Найчастіше це відбувається після різкого підняття важких предметів або в результаті сильного напруження. Найчастіше ущемлення піддається великий сальник або петля тонкої кишки. На місці утиску виникає порушення кровообігу і може розвинутися некроз (омертвіння) кишки. Обмеження органів – це грізне ускладнення, яке може приводити до перитоніту, непрохідності кишечника, і летального результату.

Видео Пластика паховой грыжи современными методами

За локалізацією грижі можна розділити на кілька видів:

Пахові грижі

Це найбільш часто зустрічається грижа передньої черевної стінки. Як правило, причиною її формування є анатомічні особливості пахового каналу у чоловіків. Іноді при збільшенні пахової грижі вона може опускатися в мошонку і тоді її назва пахово-мошоночная грижа. Іноді може досягати великих розмірів.

Грижа Гілмора

Однією з різновидів грижі живота є, так звана грижа Гілмора, яка найчастіше формується у людей, які займаються активними видами спорту. Як свідчить дослідження, частіше за все цією проблемою страждають футболісти – 58% випадків, хокеїсти (20%), борці (17%), баскетболісти (12%), атлетична гімнастіка- 6%, тенісисти (5%).

Основною ознакою грижі Гілмора є біль і дискомфорт, які локалізуються в паховій області з іррадіацією стегно, область мошонки і яєчок у чоловіків і низ живота у жінок. Біль носить перемежовується характер, посилюється під час тренувань і ослабне в стані спокою. При несвоєчасному лікуванні симптом прогресують.

Cтегнова грижа

Стегнові грижі частіше зустрічаються у жінок. Формування стегнової грижі пов’язано з розширенням і збільшенням розмірів стегнового кільця і ​​стегнового каналу. Пацієнти скаржаться на наявність овального освіти нижче пахової зв’язки, на тягнуть болі в області освіти, з можливою іррадіацією болю по внутрішній поверхні стегна. На відміну від пахової грижі, грижовоговипинання розташоване нижче пахової зв’язки, а при паховій грижі випинання розташовується вище пахової зв’язки.

Пупкова грижа

Грижа більш часто формується у жінок, в результаті вагітностей і пологів, в результаті яких відбувається розтягнення і ослаблення пупкового кільця з подальшим формуванням грижовоговипинання

Грижі білої лінії живота

Даний вид грижі формуються через розширені природні щілини або отвори між сухожильними волокнами, які формують білу лінію живота. Така грижа може прихованої, коли грижовоговипинання не виходить за межі черевної стінки і знаходиться в товщі білої лінії. Як правило, грижового вмістом, в початкових стадіях, є предбрюшинная жир, а в подальшому в процес може залучатися і кругла зв’язка печінки, а іноді і кишечник і шлунок.

Післяопераційні рубцеві грижі

Післяопераційні грижі формуються в області післяопераційного рубця і, як правило, є наслідком різних ускладнень при загоєнні рани. Спочатку з’являється невелике випинання, з часом збільшується в розмірі і може займати досить поширені відділи черевної стінки.

Видео Пластика грыжи живота - пластика параумбиликальной грыжи (грыжа белой линии живота)

Сітчастий імплант використовується для пластики гриж

Сучасні методи лікування пахових, пупкових гриж, гриж білої лінії живота, дозволяють проводити операції амбулаторно і вже через 3-4 години після операції пацієнтам залишати клініку на амбулаторне лікування.

Як проходить лікування грижі

Після проведення передопераційного обстеження і при необхідності передопераційної підготовки пацієнти госпіталізуються в клініку. У день госпіталізації проводиться операція одним з обраних способів пластики. Операції при пахових грижах, пупкових грижах, грижах білої лінії живота, стегнових грижах може проводитися під місцевою анестезією або під внутрішньовенним знеболенням. Операції при післяопераційних грижах, а так само всі ендоскопічні види пластик проводяться тільки під загальним знеболенням.

Після пластики пахових грижа, пупкових гриж, грижах білої лінії живота, стегнових гриж пацієнти при нормальному перебігу післяопераційного періоду можуть через 3-4 години або на наступний день покинути клініку на амбулаторне лікування. Після пластики післяопераційних гриж перебування в клініці від 2 до 5 днів.

Як правило, на рани накладаються косметичні шви, які знімаються на 7-10 день. Після операції рекомендується обмеження фізичних навантажень протягом 1-2 місяців. В цей період бажано спостереження у хірурга.

Запис на консультацію


Уважно заповніть форму запису на консультацію, що б уникнути втрати або неточності інформації


ЗАПИСАТИСЯ

Вартість послуг Пластика гриж

Название процедурыСтоимость
Пластика паховой грыжи с одной стороны (с сетчатым имплантом или без)14 500 – 17 500 грн В стоимость входит полипропиленовая сетка Украинского производства. По желанию пациента сетка может меняться на другого производителя. Цена от 100 до 400 у.е
Пластика пупочной грыжи, грыжи белой линии живота, бедренной грыжи, грыжи Гилмора (с сетчатым имплантатом и без)12 500 – 17 500 грн (в стоимость входит полипропиленовая сетка украинского производства). По желанию пациента сетка может меняться на другого производителя. Цена от 100 до 500 у.е
Пластика послеоперационной вентральной грыжи с сетчатым имплантатом16 000 – 35 000 грн (в стоимость входит полипропиленовая сетка украинского производства). По желанию пациента сетка может меняться на другого производителя. Цена от 200 до 1000 у.е