Видалення жовчного міхура

Лапароскопічна холецистектомія

Головна Загальна хірургія Лапароскопія Видалення жовчного міхура
Видалення жовчного міхура / Лапароскопічна холецистектомія

Видалення жовчного міхура

Лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопічна холецистектомія (лапароскопічне видалення жовчного міхура) – це сучасне, технологічне, більш складне оперативне втручання з використанням спеціального обладнання. За допомогою лапароскопії, в досвідчених руках і при хорошому оснащенні операційної, практично у 90-95% пацієнтів, можливо, видалити жовчний міхур, не вдаючись до великого розрізу черевної порожнини

Принципово жовчний міхур можна видалити двома способами:
• перший – класичний спосіб. Виконується розріз черевної стінки (лапаротомія) і віддаляється жовчний міхур.
• і другий, сучасний спосіб – видалення жовчного міхура через проколи – лапароскопічна холецистектомія.

Технологія лапароскопії

Для проведення лапароскопічних втручань повинно бути спеціальне обладнання – це відеосистема, що включає в себе блок відеокамери з головкою камери, блок освітлення, монітор і власне сам лапароскоп, який являє собою трубку з лінзами всередині, до якої приєднується голівка відеокамери і оптиковолоконною кабель підсвічування. Власне сам лапароскоп і вводиться в черевну порожнину для отримання зображення на екрані монітора. Діаметр лапароскопа 5-10 мм.

Так само для проведення самих маніпуляцій в черевної порожнини використовуються спеціальні інструменти – це троакари, через які вводяться інструменти в черевну порожнину, різні інструменти (затискачі, ножиці, наконечник аспіратора-іригатора, що зшивають інструменти та ін.).

Ще для проведення лапароскопічної операції використовуються блоки подачі газу в черевну порожнину, блок для подачі і аспірації рідини, різного роду електрохірургічні блоки для заварювання і різання тканин.

Переваги лапароскопічних операцій

• мінімальна травматичність втручання;
• швидкий відновлювальний період після операції;
• короткий термін перебування пацієнта в клініці (2-3 дні);
• як правило, немає необхідності застосовувати велику кількість медикаментів, в тому числі і сильнодіючих знеболюючих препаратів;
• косметичний результат операції;
• значно знижується ймовірність формування післяопераційних вентральних гриж.

Протипоказання до проведення лапароскопічної холецистектомії

• патологія в системі згортання крові згортання крові;
• декомпенсовані захворювання внутрішніх органів;
• цукровий діабет, важкий перебіг;
• онкологічні захворювання;
• гнійно-запальні захворювання шкіри обличчя.

За допомогою електрохірургічного інструменту проводиться виділення жовчного міхура з ложа печінки, при цьому виділяється проток жовчного міхура і артерія. Виконується кліпування даних утворень спеціальними титановими кліпсами і відсікання жовчного міхура від його ложа. Далі місце операції ретельно промивається і осушують. У простір під печінкою встановлюється спеціальна трубочка 5 мм. (Дренаж), який видаляється, як правило через 1-2 дня. У деяких випадках дренаж не використовують. Далі жовчний міхур з каменями видаляється з черевної порожнини і ранки вшиваються косметичними швами.

Як проводиться лапароскопічне видалення жовчного міхура

Операція проводиться під загальним знеболенням. Пацієнт повністю спить і нічого не відчуває.

Робиться невеликий розріз шкіри над пупком до 2-3 см. Через який в черевну вводиться спеціальна голка (голка Вереша) і подається вуглекислий газ для того, щоб роздути живіт, щоб була можливість проводити маніпуляції.

Після накладення пневмоперитонеума (введення газу) першим вводиться спеціальна трубочка – троакар в область пупка, через яку вводиться лапароскоп. Проводиться огляд черевної порожнини, і далі встановлюються ще 2-3 спеціальних лапароскопічних інструменту через проколи 5-10 мм.

Вже, як правило, через 4-5 годин після операції пацієнтам дозволяється підніматися і ходити по палаті і пити воду. А на наступний день або через 2-3 дні пацієнти можуть залишати клініку для амбулаторного лікування.

Удосконалення методу холецистектомії

Одне з правил сучасної хірургії звучить так – в разі виникнення значних труднощів при виділенні жовчного міхура (наявність кам’янистої щільності інфільтратів, виражене зрощення жовчного міхура з навколишніми тканинами, наявність зміненої анатомії в цій зоні) необхідний негайний перехід на відкриту операцію з виконанням звичайної холецистектомії. Тому, вчасно виконаний перехід на відкриту операцію, свідчить не про ускладнення, а про неможливість закінчити операцію лапароскопічно без можливого отримання травми навколишніх органів і запобігання негативним наслідкам поле операціі.Но потрібно сказати, що з кожним роком розвиток технологій, отримання більшого досвіду, дає можливість значно знизити кількість операцій з переходом до відкритої хірургії, так, же знижується і кількість протипоказань для проведення даного роду втручань. Як і перед будь-якою операцією, необхідно провести повне обстеження, щоб мінімізувати ризики можливих ускладнень і при наявності виявленні супутньої патології провести передопераційну підготовку. Перелік необхідних обстежень можна побачити в розділі “для пацієнтів

Лапароскопічної хірургією я займаюся з 2001 року. За цей період освоєно безліч різних видів лапароскопічних втручань, починаючи з лапароскопічної холецистектомії (видалення жовчного міхура) і апендектомії (лапароскопічне видалення червоподібного відростка) і до найскладніших оперативних втручань при хірургічному лікуванні морбідного ожиріння (рукавна резекція шлунка, різні варіанти шунтування шлунка, бандажування шлунка ) і багато інших. Мною освоєні і впроваджені в повсякденну практику операції на органах малого таза при гінекологічної патології. Мій особистий досвід лапароскопічних втручань – це понад 1000 операцій різного ступеня складності.

Запис на консультацію


Уважно заповніть форму запису на консультацію, що б уникнути втрати або неточності інформації


ЗАПИСАТИСЯ

Вартість послуг Видалення жовчного міхура

Название процедурыСтоимость
Лапароскопическая пластика пупочной грыжи, грыжи белой линии живота, малых послеоперационных вентральных грыж14 000 – 20 000 грн. Дополнительно оплачивается специальная сетка для этого вида операции (Prosed). Цена от 7 000 до 30 000 грн, герниостеплер 280 у.е
Лапароскопическая холецистэктомия (удаление желчного пузыря)16 500 – 19 500 грн
Лапароскопическая аппендэктомия (удаление аппендикса)16 500 – 19 500 грн
Лапароскопическая пластика грыжи пищеводного отверстия диафрагмы35 000 – 45 000 грн
Диагностическая лапароскопия15 000 грн
Лапароскопическое клипирование маточных труб (стерилизация)15 000 грн